Εκτύπωση αυτής της σελίδας

8ος Αγώνας Δρόμου Αυγερινού

Γράφτηκε από  Παρασκευή, 16 Ιούλιος 2010 15:03

aygerinos

Για 8η συνεχή χρονιά πραγματοποιήθηκε την Κυριακή, 11 Ιουλίου, από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Αυγερινού με τη συνδρομή του Δήμου Τσοτυλίου, ο «Αγώνας Δρόμου Αυγερινού», απόστασης 24,5χλμ.

Από τον σύλλογος μας συμμετείχε ο αθλητής μας Γιαντζίδης Παναγιώτης ο οποίος κατέλαβε την 2η θέση στην κατηγορία του, με χρόνο 2:12:21.

Συγχαρητήρια Παναγιώτη.

2010_07_11_Avgerinos-Parmakis

O Μιχάλης Παρμάκης (φωτογραφία) αναδείχτηκε νικητής στον 8ο Αγώνα Δρόμου κάνοντας ρεκόρ αγώνα με χρόνο 1,34,51 (καταρρίπτοντας το 1,39,55 του Χαράλαμπου Καλαμπούκα πριν δυο χρόνια). Δεύτερος ο Κώστας Σασάκαρος και τρίτος ο Θανάσης Μακρυγιάννης. Πρώτη στις γυναίκες αναδείχτηκε Κυριακή Ουργαντζόγλου, δεύτερη η Κούλα Τσιφλίδου και τρίτη η Παπαγεωργίου Κατερίνα.

Συνολικά συμμετείχαν 99 δρομείς από Κομοτηνή, Ξάνθη, Καβάλα, Θεσσαλονίκη, Λέσβο, Αθήνα, Πειραιά και από άλλα κοντινά μέρη. Όλοι οι αθλητές τερμάτισαν μέσα σε 3 ώρες που είναι και το χρονικό όριο του αγώνα για πρώτη φορά, παρά τη ζέστη που επικράτησε. Το μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής διεξάγεται μέσα στο δάσος με πλούσια βλάστηση, σε μια από τις πιο όμορφες περιοχές του Βοΐου, όπου εκεί

Συγχαρητήρια Παναγιώτη

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Διαβάστηκε 2630 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 17 Ιανουάριος 2015 01:18